Bosu Ball - Cardio

Her iki tarafı kullanılan demek olan Bosu orijinal denge topunun (Swissball) mantığı ile üretilmiştir. Vücudumuzun hangi harekette hangi pozisyonda olduğuyla ilgili bir farkındalığımızı arttırır. Kinestetik (beden hareketlerinin ve pozisyonun algılanması, hareket duyumu) yaşla beraber azalır, bosu antrenmanları ise kinestetik  bağlantınızı korumanızı sağlar.

BosuTopu sabit olmadığından aynı konumda kalmak için alt ve üst vücudunuzdaki dengeleyici kasları kullanmak zorunda kalırsınız. Buda vücudunuzdun balansını geliştirmenize yardımcı olur.

Bosu antrenmanlarında topun üstünde durmak için kasların tümünün eklemlerle uygun pozisyonda tutulması gerekir buda vücudumuzun propriyaseptör (dış güce karşı eklemleri doğru pozisyonda tutmak için vücudun verdiği yanıt) direncini arttırmasını sağlayarak normal hayattaki aktivitelerimizde kolaylaştırır.

Bosu antrenmanları ile egzersiz çeşitliliğinin yanına eğlence de eklenir. Yoga ve aerobik egzersizleri sırasında kullanıldığında ise antrenmanı daha zorlu ve daha ilginç bir hale getirir. Hafif gevşeme, germe ve yoğun egzersiz programlarında harikadır. Bosu ile yapılan esneme hareketleri kasları güçlendirir ve vücudun dengesini sağlar.

Uzun süredir yaptığınız tekdüze antrenmanlardan sıkıldıysanız, cardio ve denge egzersizlerini maksimum düzeyde ve bir arada yapmak istiyorsanız Bosu’yu deneyimleyip etkili sonuçlar alabilirsiniz.