Klinik Uygulamalar

*Pre-Pilates: Herhangi bir rahatsızlık yaşamamış ama postür analizi yapıldığında risk teşkil eden alanların belirlenip bu alanlara yönelik hazırlanan egzersiz programlarımızdır. Kısacası “Koruyucu Hekimlik” diye geçen bu alan kişilerin yaşam kalitesini arttırırken geleceğe yaptıkları bir yatırımdır. Olası tehditlerin önceden giderilip sağlığa atılan bir adımdır. Seanslar kişinin istek ve ihtiyacına uygun olan sıklıkta belirlenir. 50 dk ve birebir eğitmen eşliğinde uygulanır.  

 

*Post-Pilates: Herhangi bir rahatsızlık, ameliyat ya da sakatlık sonrası günlük yaşama adapte olunmaya çalışıldığı dönemdeki yapılan size özel egzersizleri kapsar. Omurga rahatsızlıklarında (skolyoz, kifoz, lomber lordoz, sway back…), bel – boyun bölgesi hastalıklarında, omuz yaralanmaları ve problemlerinde, diz-kalça protezlerinde, fibromiyalji, disk hernisi, …  kısacası rahatsızlıklarınıza göre uygun seanslar hazırlıyoruz. Klinik rahatsızlıklarda deneyimli, uzman eğitmenler ve dr kontrolünde yapılan bu uygulamalarımızla neredeyse bu alanda TEKiz.     

Kişinin istek ve ihtiyacını belirleme aşamasında ilgili sağlık alanlarından destek alınır. Eklem, kas-iskelet sistemi, hormonlar, endekrinoloji, beslenme, psikoloji gibi alanlarla beraber program yürütülür. Seans sıklıkları kişiye göre belirlenir. 50 dk lık ve birebir eğitmen eşliğinde uygulanır.