TRX-Total Resistance Exercise

askı sistemiyle oluşturulmuş, egzersizlerin direncini kendi vücut ağırlığımızla uygulamaya yarayan bir kuvvet antrenmanı yöntemidir.

TRX; 3 farklı düzlemde çalıştırabilen, yerçekimine karşı vücut pozisyonunu ve eklem açılarını değiştirerek direncin yoğunluğunun azaltılıp-çoğaltılabildiği, tüm fonksiyonel fitness egzersizlerini uygulamaya imkan tanıyan bir fitness ekipmanıdır.

Bu egzersiz yönetimde, karın kasları her zaman aktif ve tüm vücut kasları uygulanan egzersize yardımcı, yani dahildir. Bu da, uygulanan egzersizler esnasında bize daha fazla kalori harcama imkanı sunar. Trx, kas dayanıklılığını artırırken aynı zamanda kardiyovasküler nitelikte bir antrenman olanağı sunar. 

TRX başlangıç-orta-ileri düzey tüm fitness seviyelerindeki bireyler, elit sporcular-atletler, branş sporcuları, postüral bozuklukları bulunan bireyler, kendi seviyelerine uygun vücut pozisyonlanması ve egzersizleri belirleyerek yaş sınırlaması olmadan herkes tarafından güvenle uygulanabilir. P.T. ve Fonksiyonel Egzersizlerde de çok tercih ettiğimiz bu uygulama direncinizi, kuvvetinizi çok hızlı geliştirecektir.